Mekanik Testler Doğru Meteryal

DMaster implantlarının üretiminde, en ideal metal işleme yöntemi olan soğuk çekme (cold-worked) yöntemiyle elde edilen en üst kalitede saf titanyum Grade 4 çubuklar kullanılmaktadır.

Doğru Materyal ve Yüksek Dayanım;

DMaster implantlarının üretiminde, en ideal metal işleme yöntemi olan soğuk çekme (cold-worked) yöntemiyle elde edilen en üst kalitede saf titanyum Grade 4 çubuklar kullanılmaktadır. Böylece maliyet artışlarına rağmen saf titanyumun %100 biyouyumluluk özelliğinden ödün vermeden, son ürünün maksimum mekanik performans değerlerine sahip olması amaçlanmaktadır. Günümüzde birçok dental implant üreticisi, benzer mekanik dayanıma sahip ürünler elde etmek amacıyla daha az maliyetli olan ve başka bir takım materyallerin titanyum ile alaşım haline getirilmesi sonucunda mekanik özellikleri iyileştirilen ancak saflığı bozulan sıcak çekme Grade 5 titanyum kullanmaktadır.

60 Yıllık Tecrübeye Dayalı Yüksek Üretim Hassasiyeti;

DMaster implantlarının implant-dayanak bağlantı platformu mikron hassasiyetinde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Üretici firmanın 60 yıllık endüstriyel seri üretim tecrübesi ve tekrarlayan kalite kontrol süreçleri sayesinde her bir paketin içeriğinin birebir uyumu garanti edilmekte, böylelikle çiğneme kuvvetleri altında iş gören bağlantı bölgesinin uzun dönem bütünlüğü güvence altına alınmakta ve ağız boşluğundan bağlantı bölgesine bakteri geçişi engellenerek peri-implantitis riski minimuma indirilmektedir.

Doç. Dr. Tuğrul SARI’nın izniyle kullanılmıştır

Her Koşulda Üstün Mekanik Performans;

DMaster implant sisteminde internal altıgen dayanak bağlantısı bulunmaktadır. 1.8 mm’lik arttırılmış hex yüksekliği ile her defasında platform uyumu garanti edilmektedir. Yapılan burkma (torsion) testlerinde elde edilen 145 N/cm2 direnç sayesinde burulma ile ilgili sorunların önüne geçilmektedir.

1. Detal İmplant
2. Motor
3. Tork Sensörü
4. Kaplin
5. Kavrama Aparatı
6. Lineer Hız

DMaster implant sistemleri ISO 13498 standardına uygun (Dentistry- Torsion test of implant body/connecting parts joints of endosseous dental implant systems) testlerden üstün mukavemet ile sorunsuz geçmiştir.

DMaster implant sistemleri, ISO 14801:2007 standardına uygun Dinamik Yükleme Yorgunluk Testi (Dentistry-Fatique test for endosseous dental implants) çerçevesinde uygulanan 5.000.000 yükleme döngüsünü başarı ile tamamlamıştır. DMaster implant sistemleri ISO 13498 standardına uygun (Dentistry- Torsion test of implant body/connecting parts joints of endosseous dental implant systems) testlerden üstün mukavemet ile sorunsuz geçmiştir.

1. Detal İmplant 2. Motor 3. Tork Sensörü 4. Kaplin 5. Kavrama Aparatı 6. Lineer Hız  A- Yükleme Cihazı B- Normal Kemik Seviyesi C- Abutment D-Küre Başlık E- Dental İmplant F- Tutucu Ap