Overdenture Ataçmanlar

Ball Ataçman

İmplant destekli hareketli protezlerin retansiyon ve stabilitesinin sağlanması için en ekonomik ataşman seçeneğidir. İmplantlar arasında açılanma ve oryantasyon sorunu olmayan vakalarda basit bir çözüm sunar. Dmaster implant sisteminde farklı dişeti yüksekliklerine uygun 6 farklı boy seçeneği mevcuttur.

Plastik Başlık

Metal Başlık

D_Retainer Ataçman

İmplant destekli hareketli protezlerde retansiyon ve stabilite sağlamak amacıyla özellikle implantlar arasında açılanma sorunun olduğu durumlarda çözüm sunan bir ataçman seçeneğidir. Çeşitli retantif başlık seçenekleri sayesinde farklı tutuculuk değerleri elde edilebilir ve implantlar arasında 40 dereceye kadar açılanmayı tolere edebilir. Farklı dişeti yükseklikleri için 6 farklı boy seçeneğ mevcuttur.

Standart locator ataçmanı ile çözülemeyen, implantlar arasında 40 dereceden fazla açısal uyumsuzluk olan durumlarda çözüm oluşturmak üzere tasarlanmıştır. 18 ve 30 derece açılanma, üç farklı dişeti yüksekliği ve çeşitli retantif başlık seçeneklerine sahip açılı locator ataçmanlar en zor vakalarda bile tedavi seçeneği oluşturur.

Bar Ataçman

Sistem envanterindeki dökülebilir plastik abutment, Ti-base dökülebilir abutment ve Multi Unit Abutment sistemleri kullanılarak bar ataşmanlar üretilebilir. Sistem dahilindeki döküm bar için kullanılan dökülebilir plastik bar şablonları ve bunların tutucuları Rhein83 firmasından temin edilerek kullanımınıza sunulmuştur.

Rijit ve rezilient tipte bar ataşman seçenekleri, vaka bazlı ihtiyaçları karşılamaya yönelik çözümler sunar. Ayrıca bar ataşmanların; OT Cap, OT Equator veya Locator tipi ataşmanlar ile kombinasyonu mümkündür. Son olarak, firmamızın 3Shape CAD-CAM sistemleri ile sıkı işbirliği neticesinde, implant sistemimizle uyumlu CAD-CAM ile üretilmiş bar ataşmanların da kullanımı bir başka seçenek olarak akılda tutulmalıdır.